Prügi

Prügivedu toimub nii:

1. Üldprügi siniseid konteinereid tühjendatakse kaks korda nädalas (teisipäev ja laupäev).
2. Paberi ja papi rohelist konteinerit tühjendatakse üks kord nädalas (kolmapäeval).
3. Biojäätmete pruuni konteinerit tühjendatakse üks kord nädalas (reedel).
4. Pakendikonteinerit tühjendatakse kaks korda kuus kuus.
5. Klaastaara konteinerit tühjendatakse üks kord kuus.

Algselt oli prügimaja uks lukus. Kuna prügiveofirma tahtis iga kord ukse avamise eest raha, siis otsustamise edaspidi ukse lahti jätta. Need on väga üksikud juhtumid, kus keegi võõras viskab prügi siia. Nii tegelikult ei olegi vajadust ust sulgeda.

Kindlasti olete märganud kommunaalteenuste arvel rida “Konteineri prügi”. 

Me maksame prügiveo ja konteinerite rendi eest iga kuu ca 152 €, aastas 1825 €. Lisaks veel täiendava prügi äravedu (puulehed jm rämps).

Kevadel 2009, 2013, 2017, 2021 ja 2023 tellisime suured prügikonteinerid ja siis sai iga majaelanik oma üleliigsed asjad siia ära tuua. Keldrid jäid nende aktsioonide tagajärjel palju puhtamaks. Kuigi mulle tundub, et keldrites on veel päris palju tarbetuid asju.

Ikka ja jälle juhtub prügikonteinerite juurde suuremõõtmelist prügi, näiteks vana mööbel. Teeme nii: viime suuremõõtmelised ära viskamist vajavad asjad neljanda trepikoja keldrisse (helistage mulle 56496271, ma teen uksed lahti). Seal on suured tühjad ruumid. Kui me tulevikus jälle suure konteineri tellime, siis viime need asjad sealt ära.

Mitu aastat tagasi oli majade Pirni 2, 4 ja 6a inimestega juttu, et korraldaksime edaspidi ühiselt suuremõõtmelise prügi äravedu (näiteks ühe korra kuus). Kuigi esmapilgul tundus see hea mõte (sest selline prügi visati meie maja taha), siis tagantjärgi võib öelda, et tegime ikkagi veel parem otsuse – meie maja tegeleb oma prügiga iseseisvalt. Et teiste majade elanikud ei saaks enam meie maale asju visata, selleks ehitasime maja taha aia. Aia ehituseks tehtud kulutused on ennast kindlasti õigustanud. Ka ei käi enam võõraid isikuid maja taga hulkumas.