Avarii

Tulekahju korral helistage kohe numbrile 112.

Õnneks esineb avariiolukordi väga harva, ca kolm korda aastas. Need on tõesti sellised situatsioonid, mis vajavad suurema kahju ärahoidmiseks väga kiiret tegutsemist. Peaaegu alati on neil juhtudel tegemist veeavariidega – torude ummistused, veetorude purunemine (enamasti WC-poti voolik või pesumasina voolik). 

Teised olulised avariiabi numbrid on 55-63-73-11, 65-61-664. Need on meie maja vee ja küte torustikke haldava firma Inspent OÜ (endine Multiyork OÜ) avariiabi telefon. Ka sinna saab helistada ööpäevaringselt. Neil on olemas meie maja keldrite võtmed. Kui veeavarii on korteris, siis enamasti aitab kohene korteri veekraanide sulgemine. Otsige need kraanid juba praegu üles ja koristage sealt ümbert asjad, mis võivad kraanide kiiret sulgemist segada.Maja keldris on kraanid, mille abil saab sulgeda terve püstaku, sektsiooni või terve maja veevarustuse. Nende kraanide juurde pääsemiseks on vaja õigeid keldrivõtmeid. Need on ühistu esimehe (telefon 56496271) ja eelnevalt nimetatud firma Inspent OÜ remondimehel (telefon 55-63-73-11, 65-61-664). 

Kui teie kontaktandmetes on muudatusi, siis kirjutage uued andmed veemõõtjate näitude paberile või teatage otse ühistu esimehele. 

Kindlasti organiseerige nii, et alati oleks üks komplekt korterivõtmeid teie tuttavate käes Tallinnas. Viimased veeavariid ongi juhtunud siis, kui korteriomanik on Eestist ära. 

Ka elektrikatkestusi juhtub mõnel korral aastas. Enamasti lülitub automaatkaitse koridorikapis välja ja selle saate ise uuesti sisse lülitada. 

Võib ka juhtuda, et kaitse lülitub välja keldris asuvas kilbiruumis. See asub teise trepikoja keldris. Kilbiruumi võtmed on ühistu esimehe (telefon 56496271) ja eelnevalt nimetatud firma Inspent OÜ remondimehel (telefon 55-63-73-11, 65-61-664). 

Meie ühistul on elektrikäidu järelvalveteenus, mida osutab firma Haabersti Ehitus OÜ. Nende esindaja vaatab korra kvartalis üle maja elektrisüsteemid.