Kooliõpilaste tehtud video korteriühistus esinevatest prügiprobleemidest: videofail mp4 133 mb

 

Prügivedu toimub nii:

1. Üldprügi siniseid konteinereid tühjendatakse kaks korda nädalas (esmaspäev ja reede).
2. Paberi ja papi rohelist konteinerit tühjendatakse üks kord nädalas (kolmapäeval).
3. Biojäätmete pruuni konteinerit tühjendatakse üks kord nädalas (reedel).

Algselt oli prügimaja uks lukus. Kuna prügiveofirma tahtis iga kord ukse avamise eest raha, siis otsustamise edaspidi ukse lahti jätta. Need on väga üksikud juhtumid, kus keegi võõras viskab prügi siia. Nii tegelikult ei olegi vajadust ust sulgeda.

prugi1

Kindlasti olete märganud kommunaalteenuste arvel rida "Konteineri prügi". 

Me maksame prügiveo eest iga kuu ca 120 €, aastas 1440 €

Kevadel 2009, 2013 ja 2017 tellisime suured prügikonteinerid ja siis sai iga majaelanik oma üleliigsed asjad siia ära tuua. Keldrid jäid nende aktsioonide tagajärjel palju puhtamaks. Kuigi mulle tundub, et keldrites on veel päris palju tarbetuid asju.

  prugi3

Ikka ja jälle juhtub prügikonteinerite juurde suuremõõtmelist prügi, näiteks vana mööbel. Teeme nii: viime suuremõõtmelised ära viskamist vajavad asjad neljanda trepikoja keldrisse (helistage mulle 56496271, ma teen uksed lahti). Seal on suured tühjad ruumid. Kui me jälle näiteks kolme aasta pärast suure konteineri tellime, siis viime need asjad sealt ära.

prugi7 

Mitu aastat tagasi oli majade Pirni 2, 4 ja 6a inimestega juttu, et korraldaksime edaspidi ühiselt suuremõõtmelise prügi äravedu (näiteks ühe korra kuus). Kuigi esmapilgul tundus see hea mõte (sest selline prügi visati meie maja taha), siis tagantjärgi võib öelda, et tegime ikkagi veel parem otsuse - meie maja tegeleb oma prügiga iseseisvalt. Et teiste majade elanikud ei saaks enam meie maale asju visata, selleks ehitasime maja taha aia. Aia ehituseks tehtud kulutused on ennast kindlasti õigustanud. Ka ei käi enam võõraid isikuid maja taga hulkumas.   

prugi4 prugi5 prugi6