Vee teemadel on juttu mitmes peatükis:

  • Avarii - kuidas käituda veeavariide puhul,
  • Üüriarve - vee hinna arvestus üüriarvel.

 

Korterite veemõõtjad

Näitude teatamisel ole tähelepanelik: 

1. Sinine on külm vesi ja punane on soe vesi. 
2. Teata ainult täisnumbrid, komakohti (punaseid numbreid) ei ole vaja. 

veemootjate naidud

Veemõõtjate näite saab esitada nii:

1. Kõikidel internetikasutajatel on arvatavasti kõige mugavam lahendus klõpsata www.pirni6.ee avalehel või siin lingile "Teatan veemõõtjate näidud"  ja tarbitud kogused õigetesse lahtritesse kirjutada.
2. Võite näidud saata minu e-postiaadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
3. Täidate kommunaalteenuste arvel oleva veemõõtjate näitude paberi ja panete selle hiljemalt kuu lõpus kolmanda trepikoja välisukse juures asuvasse ühistu postkasti.

veebivorm

 

veemootjatenaidud

uhistupostkast

Veemõõtjate kasutamist reguleerib Mõõteseadus (II. peatükk, 1. jagu, §7, lg 3). Selles seaduses on viide majandus- ja kommunikatsiooniministri määrusele, mis täpsustab veemõõtjate kasutamist. Määruse lisas nr 2 (p. 4.1) on kirjas veemõõtjate taatluse kehtivusajad:

  • * maja veemõõtja - 2 aastat,
  • * korterite veemõõtjad - 5 aastat.

 

Kevadel 2014 vahetati/kontrolliti meie majas 96 veemõõtjat (kokku on majas 109 veemõõtjat).  Selle suure töö tegi ära firma Multiyork OÜ. 

Nende veemõõtjate järgmine kontroll/vahetamine peab toimuma enne 31.05.2019.

Maja veemõõtja

2009 aasta lõpus tekkisid suured vee puudujäägid. Jaanuaris 2010 tehti maja veemõõtjale ekspertiis, kus selgus, et maja veemõõtja mõõdab väga valesti (pdf, 32kb). Seekord lõppes probleem meile suhteliselt hästi, sest Tallinna Vesi tagastas meile ca 15000 krooni. Veemõõtjatele ekspertiisi tegijad arvasid, kui vee puudujääk on üle 10%, siis peaks maja veemõõtjale ekspertiisi tegema. Meie maja puhul tähendaks see ca 30 m3 puudumist ühes kuus.

Peale uue maja veemõõtja paigaldust ei ole enam vee puudujääke esinenud.  

Mittetulundusühingute ja sihtasutuste registri kehtivate andmete väljatrükk seisuga 28.04.2017 (pdf).

Seitsmes juhatus (korduv üldkoosolek toimus 8.06.2016, osales 21 korteri omanikud/volitatud esindajad, juhatus valiti kaheks järgnevaks aastaks): Heiki Koov (juhatuse esimees, vaata CV), Betra Leesment, Kristi Pärnamaa, Üllar Suuroja, Segei Tšertov.

Kuues juhatus (üldkoosolek toimus 26.02.2014, osales 29 korteri omanikud/volitatud esindajad): Heiki Koov (juhatuse esimees), Betra Leesment, Deniss-Eduard Juganson, Jelena Leginova, Kristi Pärnamaa.

Viies juhatus (üldkoosolek toimus 29.03.2012, osales 29 korteri omanikud/volitatud esindajad): Heiki Koov (juhatuse esimees), Betra Leesment, Jelena Leginova, Kristi Pärnamaa, Moissei Salantsov.

Neljas juhatus (üldkoosolek toimus 25.05.2010, osales 7 korteri omanikud/volitatud esindajad): Heiki Koov (juhatuse esimees), Betra Leesment, Mare Näripea, Kristi Pärnamaa, Igor Timofejev.

Kolmas juhatus (korduv üldkoosolek toimus 13.05.2008, osales 20 korteri omanikud/volitatud esindajad): Arkadi Bogrov, Heiki Koov (juhatuse esimees), Betra Leesment, Moissei Salantsov, Igor Timofejev.

Teine juhatus (üldkoosolek toimus 6.02.2005, osales 28 korteri omanikud/volitatud esindajad): Galina Gaponova, Igor Kartel (juhatuse esimees), Heiki Koov, Galina Koroljova, Jekaterina Posohova.

Esimene juhatus (üldkoosolek toimus 15.12.2001, osales 38 korteri omanikud/volitatud esindajad): Arvo Aavik, Galina Gaponova, Silve Heinsoo, Rolf Vaiksaar (juhatuse esimees), Leho Vürst.

Prügivedu toimub nii:

1. Üldprügi siniseid konteinereid tühjendatakse kaks korda nädalas (esmaspäev ja reede).
2. Paberi ja papi rohelist konteinerit tühjendatakse üks kord nädalas (kolmapäeval).
3. Biojäätmete pruuni konteinerit tühjendatakse üks kord nädalas (reedel).

Algselt oli prügimaja uks lukus. Kuna prügiveofirma tahtis iga kord ukse avamise eest raha, siis otsustamise edaspidi ukse lahti jätta. Need on väga üksikud juhtumid, kus keegi võõras viskab prügi siia. Nii tegelikult ei olegi vajadust ust sulgeda.

prugi1

Me maksame prügiveo eest iga kuu ca 200 €, aastas 2400 €. Kindlasti olete märganud kommunaalteenuste arvel rida "Konteineri prügi". 

2016. aasta sügisel algasid probleemid vanapaberi äraveoga. Pügifirma põhjendas probleemi sellega, et sõiduautod on prügiautole tee kinni parkinud. Vahel võis see tõesti nii olla, kuigi prügifirmast saadetud fotodel on enamasti näha, et igapäevaselt prügiautoga sõitvale juhile (professionaalile) on liiklemiseks ikkagi ruumi piisavalt. Bio- ja olmejäätmete äraveoga ei ole probleeme esinenud. Näiteks siin fotol on näha, et kahe auto vaheline kaugus on 3,10 meetrit. Kui mõelda, et prügiauto laius on 2,50, siis mõlemalt poolt 30 cm on täiesti piisav vaba ruum. Ometi otsustas autojuht paberjäätmed viimata jätta. Miks?

prugi22 prugi23

Kevadel 2009, 2013 ja 2017 tellisime suured prügikonteinerid ja siis sai iga majaelanik oma üleliigsed asjad siia ära tuua. Keldrid jäid nende aktsioonide tagajärjel palju puhtamaks. Kuigi mulle tundub, et keldrites on veel päris palju tarbetuid asju.

  prugi3

Ikka ja jälle juhtub prügikonteinerite juurde suuremõõtmelist prügi, näiteks vana mööbel. Teeme nii: viime suuremõõtmelised ära viskamist vajavad asjad neljanda trepikoja keldrisse (helistage mulle 56496271, ma teen uksed lahti). Seal on suured tühjad ruumid. Kui me jälle näiteks kahe aasta pärast suure konteineri tellime, siis viime need asjad sealt ära.

prugi7 

Mitu aastat tagasi oli majade Pirni 2, 4 ja 6a inimestega juttu, et korraldaksime edaspidi ühiselt suuremõõtmelise prügi äravedu (näiteks ühe korra kuus). Kuigi esmapilgul tundus see hea mõte (sest selline prügi visati meie maja taha), siis tagantjärgi võib öelda, et tegime ikkagi veel parem otsuse - meie maja tegeleb oma prügiga iseseisvalt. Et teiste majade elanikud ei saaks enam meie maale asju visata, selleks ehitasime maja taha aia. Aia ehituseks tehtud kulutused on ennast kindlasti õigustanud. Ka ei käi enam võõraid isikuid maja taga hulkumas.   

prugi4 prugi5 prugi6